05428393142
HİZMETLERİMİZ
Neler Yaparız
GRP Su Depoları
GRP Su Depoları | Tekno Modül Prizmatik Su Depoları Paslanmaz GRP Galvaniz Plastik

GRP Su Depoları

GRP Su Depoları

GRP Modüler Su Depoları

GRP Modüler Su Depoları

UZUN ÖMÜR

GRP depoların hammaddesi kırpılmış cam elyaf ve polyester reçinedir. GRP paneller sıcak presleme metodu ile üretildiğinden sağlam ve uzun ömürlüdür.

YÜKSEK MUKAVEMET

GRP depo panelleri yüksek tonajlı preslerde sıcak kalıpta presleme yöntemi ile imal edilirler. Üzerindeki formdan dolayı mukavemet kazanan paneller basınca karşı dayanıklıdır. Alternatif malzemelere göre daha sağlam olan GRP depolar Ultra Viole (UV) ışınlarına karşı dayanıklıdır. Paneller üzerine ekstra ısı yalıtımı uygulanabilir.

AÇIK ALANDA KULLANIM
GRP depolar ısı iletimi düşük ve UV ışıklarına dayanıklı olduğu için açık alanlarda da uygulanabilir.

ISI VE IŞIK YALITIMI
GRP depolar ışık geçirmez, dolayısıyla içinde yosun oluşumuna müsade etmez.
Değişken hava koşullarına karşı modüler su depolarını oluşturan paneller izole edilebilir ve sıcak/soğuk su deposu olarak kullanılabilir.

HİJYEN
Gıda tüzüğüne uygunluğu laboratuvar raporları ile kanıtlanmıştır.


GRP (Cam elyaf takviyeli polyester) nedir? 
GRP modüler su depoları, kırpılmış cam elyaf ile takviye edilmiş doymamış polyester reçineden oluşan levhaların sıcak presleme yöntemi ile yüksek basınç ve sıcaklık altında kürlenmesi yöntemi ile üretilir. Paneller yüksek tonajlı preslerde 1500C dereceye ısıtılmış kalıplarda imal edilirler. Kullanılan kalıp ve imalat teknolojisi sayesinde, üretilen panellerin her iki yüzü de pürüzsüz, tamamen kürlenmiş ve dayanıklıdır.

Tekno Modül GRP paneller tüm dünya tarafından kabul gören WRAS belgesine sahiptir. Ayrıca gıda tüzüğüne uygunluğu TSE tarafından yapılan testlerle raporlanmıştır. UV ışınlarına karşı dayanıklıdır ve ışık geçirmediği için tank içinde yosun oluşmasına müsaade etmez.

Termal İzolasyon: GRP Modüler depolar yüzeyi poliüretan köpük kaplanarak termal izolasyonu sağlanır. Kullanılan yalıtım malzemesi CFC ve HCFC içermez. Doğaya zarar vermez. Termal iletkenlik karşılaştırma tablosu

Ä°lgili resimMetal Su Depoları

TeknoModül GRP Modüler Su Depoları EN 13280:2001’e göre dizayn edilmiştir. GRP Modüler Su Depoları tavan, taban ve yan yüzeyleri, tamamı sıcak presleme yöntemiyle imal edilmiş panellerden oluşur. 

TeknoModül GRP Modüler Su Depolarda sızdırmazlık özel contalar ile sağlanır.

Metal Su Depoları

Konveks formda dizayn edilmiş taban panelleri suyun statik basıncına karşı mukavemetlidir ve su kaçırma riski taşımaz. Ayrıca her depoda bulunan tahliye paneli iç bükey drenaj paneli tankın tabanında biriken kir ve tortuyu tamamıyla boşaltma imkanı sağlar.

Özel tasarlanmış ara bölme panelleri ile GRP modüler depolar içten bölünebilir.
GRP Modüler Depolar içten takviyeli veya dıştan takviyeli olarak dizayn edilir. İçten takviyeli olması durumunda su ile temas eden parçalan AISI 316’dır. (EN 1.4401) 
GRP depoların taban dizaynları dıştan flaşlı ve içten flanşlı olarak dizayn edilir.

BETON KAİDE
Taban Dizaynı dıştan flanşlı olan depolar için beton kaide detayı Tekno Modül tarafından verilir. Müşteri tarafından yapılan beton kaidede her 6 metrede 2 mm tolerans aranır. Tekno Modül tarafından üretilen çelik profiller beton kaide üzerine kurulur. Çelik profiller teraziye alındıktan sonra lazer nivo ile seviye kontrolü yapılır.


Metal Su Depoları
TABAN DİZAYNI

DEPO YERLEŞİM ALANI
Metal Su Depoları
Metal Su Depoları

2016© Tekno modül Tarafından Tüm Hakları Saklıdır.