05428393142
SSS
SSS | Tekno Modül Prizmatik Su Depoları Paslanmaz GRP Galvaniz Plastik

SSS

Grp Modüler Nedir ?

Glass Rainforced Polyester Malzeme

GRP  (Glass Rainforced Polyester)  özel termoset reçine ve termopolyester cam elyafların dolgu malzemeleri ile birlikte çok yüksek basınçlarda belli proseslere tabi tutularak üretildiği çok özel bir kompozit malzemedir. Üretim teknikleri ve içerisindeki katkı malzemelerinden dolayı çok dengeli, sağlam, uzun ömürlü, hafif ve yeri doldurulamayan hijyen bir malzemedir. Türkçe karşılığı GRP  (Cam Takviyeli Polyester)  olarakta yaygın tanınır ve dünyanın her yerinde su depolama alanında öncelikle tercih edilmektedir. Grp depolar hem temiz, hem çok uzun ömürlü  (korozyona dayanıklı)  olduğundan dolayı bir çok kullanım alanına sahiptir.

 

Kullanım Alanları   

• İçme suyu tankları
• Distilasyon ve proses tankları
• Tarım su alanları
• Endüstriyel proses, chiller, soğutucu tankları
• Sıcak su tankları

• Kahverengi  (foseptik) , gri  (ev atıkları suları)  tankları
• Yağmur suyu ve kuyu suları, deniz suyu tankları
• Rezerv - Ozmoz suları  (iletkenliği çok düşük ve yüksek sular)  tankları
• Yangın suyu tankları, yüzme havuzları denge tankları
• Kimyasal madde depolama tankları

Elektro Galvaniz Cinko Nedir ?

Tekno Mödüler Su Deposu

Çeliğin çinkoyla kaplanması işlemine, galvaniz kaplama denilmektedir. Çinkonun korozyona karşı doğal bir dayanıklılığı vardır. Bu sayede, çinkoyla kaplanan çelik korozyona karşı korunmuş olur. Çeliği, galvanizle kaplamanın birkaç yolu bulunmaktadır. Yaklaşık yüz yıldır galvaniz kaplama çelik farklı uygulamalarda kullanılmaktadır.

Sıcak Daldırma Nedir ?

SICAK DALDIRMA GALVANİZ KAPLAMA ve AVANTAJLARI
 
Demir ve çeliğin paslanmaya karşı korunmasında en akılcı ve kesin çözüm malzemenin sıcak daldırma yöntemi ile galvaniz kaplanmasıdır. 
 
Demir ve çelik malzemeler bulundukları atmosferik ortamda etkilenerek zaman içinde fiziksel, kimyasal, elektriksel ve diğer özelliklerini kaybederek korozyona uğrarlar. Bu değişikliğe, “ Metalin paslanması” da denmektedir. Paslanma sadece görüntü bozukluğu olmayıp aynı zamanda metali aşındıran bir kimyasal reaksiyondur. Ayrıca pas, kaynaklandığı metalden takriben 30 kat büyük bir hacim oluşturduğundan , paslanan metalin çevresindeki elemanları da patlatmaya eğilimlidir. 

Paslanmaz Çelik Modüler Su Depusu Nedir ?

Paslanmaz Çelik Modüler Su Deposu Tanımı
Paslanmaz çelikler, bileşimlerinde en az %11 krom içeren bir çelik ailesidir. Bu çeliklerin yüksek korozyon dayanımını sağlayan asıl unsur; yüzeye kuvvetle tutunmuş, yoğun, sünek, çok ince ve saydam bir oksit tabakasının varlığıdır.
Çok ince olan bu amorf tabaka sayesinde paslanmaz çelikler, kimyasal reaksiyonlarda pasif davranarak korozyona karşı dayanım kazanırlar. Söz konusu oksit tabakası, oksijen bulunan ortamlarda oluşur ve dış etkilerle (kesme, aşınma, talaşlı imalat, vb.) bozulsa dahi kendini onararak eski özelliğine tekrar kavuşur.
 
Genel olarak paslanmaz çelikler beş ana grupta toplanmaktadır :
- Ferritik,
- Martenzitik,
- Ostenitik,
- Ferritik-Ostenitik (Dubleks),
- Çökeltme sertleşmesi uygulanabilen alaşımlar.
 
Bu grupların en yaygın olarak kullanılanları şüphesiz ostenitik ve ferritik paslanmaz çeliklerdir. Ferritik paslanmaz çelikler düşük karbonlu olup %12-18 krom içerirken ostenitik paslanmaz çelikler temel olarak %18 krom ve %8 nikel içerirler. Ferritik paslanmaz çelikler alaşımında nikel içermediğinden mıknatıslanabilir. Toplam paslanmaz çelik üretiminin kompozisyonu incelendiğinde, ostenitik paslanmaz çeliklerin üretimde %70 ile en çok kullanılan paslanmaz çelik olduğu görülmektedir

2016© Tekno modül Tarafından Tüm Hakları Saklıdır.